Nagyot harcoltak a karcagi kosarasok.
Debrecenben lépett pályára május 10-én, vasárnap a Kenguru Kupa 1. számú régiójának D csoportjában a Karcagi SE Prérikacsák U11-es csapata. Az első mérkőzésen a Cívis KK Jaguárok volt az ellenfél, amely ellen fájó vereséget szenvedtek a nagykunságiak, majd a Nagybánya ellenében sikerült a javítás.
Cívis KK Jaguárok–Karcagi SE Prérikacsák 68–66 (20–11, 9–34, 12–10, 27–11)
Dobók: Nagy István 28, Sinka Marcel István 16, Marosvölgyi Hunor 8, Tőkés Tamás 6, Györfi Gábor Marcell 4, Kabai Zoltán 3, Péter Mátyás 1.
Karcagi SE Prérikacsák–ACS Wildcats Nagybánya Narancssárga 51–40 (14–14, 19–13, 9–5, 9–8)
Dobók: Sinka Marcel István 16, Nagy István 15, Marosvölgyi Hunor 9, Györfi Gábor Marcell 8, Tőkés Tamás 1, Kabai Zoltán 1, Péter Mátyás 1.
– Az első találkozón a jó kezdés után végül egy rendkívül szoros vereséget szenvedtünk – értékelte a fordulót Kiss János, aki Bodnár Viviennel együtt vezeti a csapatot. – Ebből megtanultuk, hogy a mérkőzés a lefújás pillanatáig tart, és egyetlen pillanatra sem szabad kiengedni. A második meccsen már sokkal koncentráltabban és fegyelmezettebben játszottunk, ami győzelmet eredményezett. A szezon egészét tekintve hatalmas fejlődésen ment keresztül a csapat, mind játékban, mind pedig közösségként, hiszen egyre jobban megismertük és segítettük egymást a pályán és azon kívül is. Büszke vagyok a játékosokra, mert az egész idény alatt rengeteget dolgoztak, és igazi csapattá váltak.

